Vlastnosti kamenů

Achát

Achát slouží jako uzemňovací kámen. Dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu. Dokáže uvádět do souladu jing a jang, které představují pozitivní a negativní síly udržující celý vesmír na pevném místě. Pomáhá k sebepoznávání a podporuje sebedůvěru. V citové rovině pomáhá s vyrovnáním s negativními pocity a zahořklostí. Léčí zlobu, posiluje lásku. Achát stabilizuje auru, ruší a přetváří negativní energie.

 

Akvamarín

Akvamarín je kámen symbolizující odvahu. Jeho uklidňující energie potlačuje stres a uklidňuje mysl. Má schopnost vyvolávat toleranci druhých. Překonává předsudky a poskytne podporu všem odpovědným jedincům. Povzbuzuje k převzetí zodpovědnosti za vlastní osud. Pomáhá utvářet vytrvalou, čestnou a dynamickou osobnost. Dokáže zlomit staré sebeobranné naprogramování. Filtruje informace proudící do mozku, zlepšuje vnímavost, bystří intelekt a ve chvílích zmatku vyjasňuje skutečné okolnosti.

 

Amazonit

Amazonit blokuje geopatogenní zóny. Chrání před elektromagnetickým znečištěním prostředí. Jedná se o mimořádně uklidňující kámen. Působí tišivě na mozek a rozptyluje negativní energii a uvolňuje bloky uvnitř nervového systému. Napomáhá zachování příznivého zdravotního stavu. Udržuje v rovnováze jak mužskou a ženskou energii, tak i jednotlivé roviny osobnosti. Na emocionální úrovni hojí amazonit citová traumata a pomáhá zmenšovat obavy a strach. 

 

Ametyst

Ametyst má silnou léčivou, očistnou a ochrannou moc. Přináší božskou lásku, nabízí vhled do skutečné podstaty člověka, povzbuzuje k nezištnosti a duchovní moudrosti. Otevírá cestu pro rozvoj intuice a podporuje tělesné vlohy. Překonává závislosti a bloky všeho druhu. Udržuje soustředění a odstraňuje strach, vztek, obavy a zlobu. Potlačuje smutek a lítost. Brání nositele před psychickými útoky, neboť jejich energii proměňuje v lásku.

 

Atlantasit

Atlantis je kombinací serpentinu a purpurového stichtitu. Snižuje stres, u dětí napomáhá k úpravě nevhodného chování. Je účinným usmiřovačem sporů, přináší mír. Prospívá buněčné paměti, pomáhá při stresu, chorobách krve, hypoglykemii a cukrovce.

 

Aventurín

Aventurín je kámen, který působí vysoce kladně na vše, co souvisí s prosperitou a majetkem. Používá se k ochraně před geopatogenními zónami. V duševní rovině aventurín posiluje vytrvalost a schopnosti nutné k řízení jiných lidí a k rozhodování. Zajišťuje schopnost soucitu a vcítění do mysli druhých lidí. Podporuje vnímavost a zvyšuje kreativitu. Pomáhá při úlevě od zlosti a podráždění. Udržuje rovnováhu mezi mužskou a ženskou energii a podněcuje regeneraci srdci. Po tělesné stránce dopomůže navodit příjemný stav vyrovnanosti.

 

Azurit

Azurit je mocný léčivý kámen, díky němuž snáze pochopíte psychosomatický dopad působení mysli a citů na tělo. Odhaluje nové perspektivy, přináší porozumění, rozšiřuje mysl a stimuluje paměť. Citově pročišťuje mysl od stresu, obav a smutku. Přeměňuje strach a fobie. Využívá se při krčních problémech, artritidě a potížích s klouby. Léčí ledviny, žlučník a potíže s játry.

 

Citrín

Citrín je kámen, který v sobě uchovává sluneční energii a funguje jako účinný čistič a regenerátor. Svému majiteli předává teplo, energii a velice zvyšuje jeho tvůrčí schopnosti. Pohlcuje, proměňuje, rozptyluje a uzemňuje negativní energii, díky čemuž má mimořádný ochranný účinek na životní prostředí, ve kterém se jeho majitel pohybuje. Citrín přináší energii do všech úrovní života. Je to jeden z kamenů hojnosti. Tento dynamický kámen učí, jak k sobě přilákat bohatství a úspěch a být štědrý k ostatním. Je obdařen mocí poskytnout štěstí každému, kdo vlastní jeho krystal.

 

Černý safír

Safír je známý jako kámen moudrosti, avšak každá jeho barva má spojení s konkrétními znalostmi. Napomáhá k soustředění, zklidňuje mysl a potlačuje depresi. Černý safír přináší ochranu, zvyšuje perspektivy v práci a pomáhá udržet si zaměstnání.

 

Diopsid

Diopsid podporuje v následování intuice, zvyšuje schopnost cítění a napomáhá respektovat skutečné pocity. Probouzí kladný vztah ke studiu či zálibám, podporuje intelektuální vlohy. Po fyzické stránce zlepšuje rekonvalescenci po operacích, vážných chorobách nebo zranění. Má kladný vliv na buněčnou paměť, plíce, oběh, hormonální rovnováhu a krevní tlak.

 

Granát

Granát má schopnost dodávat energii a přispívá k nabrání nových sil. Granát se odpradávna používá jako amulet, protože se tvrdí, že dokáže varovat před blížícím se nebezpečí. Granát povzbuzuje lásku a oddanost. Jedná se o kámen podporující pevné vztahy a zájem o druhého. Pomáhá ve chvílích krize, z nichž zdánlivě není východiska. Dodává odvahu a vnáší naději do zdánlivě beznadějných situací. V duševní rovině dokáže granát zostřit a zpřesnit schopnost správného náhledu na sebe sama i na jiné. Pomáhá překonávat odpor nebo podvědomé vnitřní zábrany. Otevírá srdce dokořán a zvyšuje sebedůvěru.

 

Hesonit

Hesonit s sebou přináší léčivé metody a prastaré rituály. Na rozdíl od většiny krystalů je hesonit měkčí, což se odráží v jeho léčivé povaze. Je to nebeská síla, která pomáhá odstranit úzkost a starosti a zanechává vás očištěné. Je kamenem dobré nálady, empatie a porozumění sama sobě. Pomáhá regulovat hormony a odstraňuje toxiny. S hesonitem v kapse svobodněji opouštíte materialismus moderního života. Vede k jednoduššímu myšlení a vrátit se k ohleduplnějšímu a jednoduššímu způsobu myšlení.

 

Howlit

Howlit pomáhá proti nespavosti, zejména pokud máte příliš aktivní mysl a pomáhá při meditaci. Pomáhá při dosažení svých hmotných i duchovních ambicí. Učí trpělivost, potlačuje vztek a nekontrolovatelnou zlost. Posiluje kladné povahové rysy. Umožňuje klidnou komunikaci. Jedná se především o kámen posilující paměť. Udržuje hladinu vápníku v těle, přispívá k dobrému stavu zubů, kostí a měkkých tkání.

 

Hypersten

Hypersten je považován za ochranný kámen. Pomáhá vytvářet klid a ticho v mysli nositele a chrání ho před podněty vyvolávající hektičnost. Hypersten je dobré využívat během meditace. Podporuje spokojenost, sebelásku, nezávislost a vytrvalost. Pomáhá v porozumění vlastního těla z fyzického i duševního hlediska.

 

Iolit

Tento kámen vás posílí a povzbudí. Iolit pozitivně podporuje psychické schopnosti, zbystření vnitřního zraku, přináší hojnost a léčivé vlastnosti. Je úzce spojen s čakrou třetího oka (čakra, která sedí uprostřed čela). Energie iolit prosakuje i směrem ke korunní čakře. Je skvělým detoxikantem, pokud se jedná o alkohol a vedlejší účinky. Potlačuje migrény, pomáhá zdravému zažívání a při horečkách. Známý je také tím, že lidem pomáhá luštit v jejich paměťových bankách nebo dokonce minulé životy. Ne nadarmo je považován za kámen cest a vytrvalosti. V minulosti vedl cestovatele přes rozbouřené břehy a nové pastviny.

 

Jadeit

Jadeit je symbolem čistoty a vyrovnanosti. Jadeit je spojen se srdeční čakrou a zvyšuje lásku i kvalitu péče o rodinu. Vnáší do života harmonii a udržuje svého nositele mimo nebezpečí. Jadeit přitahuje štěstí a přátelství. Stabilizuje osobnost a uvádí duši do souladu s tělem. Uklidňuje mysl a dokáže odhalit negativní myšlenky ukryté v hloubi duše. Duchovně dodává jadeit odvahu projevit, kým skutečně jsme. Je to kámen snů, pokud jej položíme na čelo, přináší sny nabízející pohled do nitra věcí.

 

Jahodový křemen

Pomáhá uvolnit negativní myšlenky a emoce. Pokud ho budete mít kolem sebe v práci či doma, bude vás obklopovat pozitivními vibracemi. Jahodový křemen je mocný kámen pro sebelásku a sebevědomí. Pouhé držení jahodového křemene v rukou může být velmi uklidňujícím a časem může pomoci uzdravit vašeho ducha. Jahodový křemen je známý i svou schopností přitáhnout do vašeho života hojnost – ať už ve formě peněz, lásky nebo štěstí.

 

Jantar

Jantar má silné spojení se zemí, proto je vodičem vyšších energií. Má silnou léčivou a očistnou moc. Očišťuje prostředí a čakry. Přináší do života stabilitu, avšak zároveň nás pohání k dosažení našich snů. Napomáhá před sklonem k depresím, podporuje rozum, přináší trpělivost a vyrovnanost. Nastoluje klid a mír duše. Je účinným prostředkem k pročištění čaker. Pohlcuje bolest a negativní energii, tím tělu napomáhá, aby se samo uzdravilo.

 

Karneol

Karneol je stabilizující kámen s vysokou energií. Psychologicky propůjčuje schopnosti jako je vyrovnání se s průběhem životního cyklu a zahání strach ze smrti. Dodává odvahu, přináší pozitivní pohled na svět, motivuje k úspěchu nejen v podnikání. Je nápomocný při překonávání závislosti. Dodává sílu k vytrvalému jednání a přináší jasnější vnímání okolního světa. Při meditaci odstraňuje rušivé myšlenky, tudíž přináší ostřejší koncentraci. Chrání před závistí, vztekem a zlobou. Karneol je kámen životní síly a vitality. Blahodárně působí na metabolismus. Aktivuje základní čakru. Zvyšuje plodnost, dokáže překonat frigiditu a impotenci.

 

Křemen (křišťál) 

Díky své jedinečné spirálové krystalické formě je křemen nejúčinnější léčivý krystal a nejsilnější zesilovač energie na této planetě. Pohlcuje, ukládá, reguluje, uvolňuje a odblokovává energii. Vede k hlubokému pročištění duše a spojení duševní dimenze s myslí. Zvyšuje duševní schopnosti a naladí Vás k Vašemu duchovnímu účelu, pro který jste vybráni. Na mentální úrovni křemen napomáhá soustředění a uvolňuje dosud uzamčenou paměť. Křemen uvádí do vzájemné harmonie čakry. Při meditaci dokáže křemen odfiltrovat všechny rušivé vlivy.

 

Kyanite

Kyanit je vynikající pro naladění a meditaci. Funguje jako výkonný zesilovač vysokofrekvenčních energií a tím podněcuje duševní schopnosti a intuici. Dokáže uzemňovat duchovní vibrace, což navozuje stav duchovní integrity a dospělosti. Slaďuje čakry a čistí meridiány. Vede své majitele, aby říkali pravdu. Odbourává strach a bloky. Otevírá krční čakru a tím povzbuzuje sebevyjádření a komunikaci. Kyanit proniká všemi zmatky a odbourává bloky, iluze, strach, zklamání a stres. Odstraňuje nevědomost a otevírá poznání duchovní a duševní pravdy. 

 

Labradorit

Ochranný kámen vnášející světlo do života. Labradorit odklání nežádoucí energie od aury a brání úniku energie. Krystal podporuje rozvoj intuice a duševních darů včetně umění „správného načasování“. Posiluje víru v sebe sama a celý vesmír a přináší sílu a vytrvalost. Uklidňuje příliš aktivní mysl a spojuje intelektuální pohled s intuitivní moudrostí.  Vynáší z podvědomí na povrch různá poselství a umožňuje jejich pochopení. Labradorit je užitečným průvodcem v době změn; přináší sílu a vytrvalost. Jakožto kámen proměny připravuje tělo i duši na další růst.

 

Lapis Lazuli / Lazurit

Lazurit otevírá třetí oko a udržuje rovnováhu krční čakry. Napomáhá k dosažení stavu osvícení. Tento kámen rychle odstraňuje stres a přináší pocit hlubokého klidu a míru. Dodává mimořádnou vyrovnanost a představuje klíč k dosažení duchovních znalostí. Lazurit je ochranný kámen, který umožňuje navázat kontakt s duchovními průvodci. Uvádí do stavu harmonie tělesnou, duševní, citovou a duchovní rovinu. Lazurit vám pomůže vyrovnat se s pravdou bez ohledu na to, kde ji objevíte a přijmout vše, co se dovíte.

 

Larimar

Nadpozemský kámen otevírající vstup do nových dimenzí a podněcující evoluci Země. Vyzařuje lásku a přináší klid a vyrovnanost. Dodává sílu a odstraňuje falešné hranice omezující duchovní já. Vynikající kámen pro všechny, kteří hledají spřízněnou duši. Dokáže rovněž vyléčit šrámy pocházející ze vztahů v minulých životech a stará srdeční traumata. Dokáže odstranit vsugerovaná omezení a bloky. Pomáhá při převzetí kontroly nad vlastním životem. Zvláště užitečný je při potlačování pocitu viny a odstraňování strachu. Přináší klid a vyrovnanost do citového života.

 

Láva

Lávový kámen je považován za kámen odvahy, síly a rovnováhy, zároveň ale rozptyluje hněv, strach a negativitu. Usnadňuje při nových začátcích, avšak uzemňuje, pokud vás láká úspěch. Pomáhá při udržení duševní stability. Obsahuje hodně zemní energie. Je to pevná forma ohně, která je často spojována se znovuzrozením a Fénixe.

 

Malachit

Malachit je kámen obdařený velikou mocí, ale současně patří mezi krystaly, s nimiž je zapotřebí nakládat s velikou opatrností. Malachit zesiluje kladné i záporné energie. Chrání před zářením všeho druhu. Rovněž čistí elektromagnetické znečištění a léčí zemské energie. Je kamenem proměny. Pod vlivem tohoto kamene, spojeného s dobrodružstvím a podněcujícího k riziku a změnám, lze prožít mnohem intenzívnější život. Učí, jak přebírat odpovědnost za vlastní činy, myšlenky a pocity. Potlačuje ostýchavost a podporuje přátelské vztahy.

 

Měsíční kámen

Kámen nových počátků. Působí na utišení rozbouřených citů a přináší hluboké citové zotavení. Je nabitý vstřícnou, pasívní, ženskou energií a pomáhá těm, kteří se chtějí dostat do kontaktu s ženskou stránkou své osobnosti. Měsíční kámen vytahuje na povrch věci uzavřené v podvědomí. Tradičně se používá ke zvyšování intuice a empatie. Lze jej nosit jako přívěšek dodávající odvahu k přijímání duševních darů. Měsíční kámen se tradičně používá ke zvyšování duševních schopností a rozvíjení věšteckého umění.

 

Merlinite

Merlinite je kouzelný kámen, který v sobě uchovává otisk moudrosti sdílené všemi šamany, alchymisty, kouzelníky, věštci a dalšími lidmi, kteří se zabývají kouzly a magií. V jeho dvou barvách se spojují duchovní a zemské vibrace umožňující vstup do duchovního a šamanského světa. Umožňuje čtení záznamů akaši. Pomáhá cestovat do minulých i budoucích životů, čímž umožňuje pohlédnout na to, co nás čeká. Merlinit dokáže vnést do vašeho života magii.

 

Obsidián

Obsidián je roztavená láva, která vychladla tak rychle, že nestihla zkrystalizovat. Obsidián je kámen bez hranic a omezení. Obsidián je považován za mocný kámen osobního růstu a transformace,  před kterým se nic neskryje. Zlepšuje destruktivní a bezmocné stavy, pobízí k růstu a poskytuje sílu, pevnou podporu a hluboké uzdravení duše. Obsidián může usnadnit návrat do minulých životů, abyste pracovali na svých nejhlubších obavách a vyléčili emoce nebo traumata přenesená do současnosti. Obsidián je silně ochranný kámen, který tvoří štít proti negativitě. Propojuje první čakru s matkou zemí a integruje světlo v pozemském světě. Absorbuje negativní energie z okolí a posiluje v nouzi. Pomáhá velmi citlivým lidem. Blokujte psychické útoky a odstraňte negativní duchovní vlivy.

 

Onyx

Onyx je kamenem dodávajícím sílu. Onyx nabízí spojení s jednotou vesmíru a zajišťuje kontakt s vyššími průvodci. Přináší ráznost, vytrvalost a životní sílu. Usnadňuje přijímat poučení z minulosti, zvyšuje sebedůvěru a pomáhá vyrovnat se s podmínkami ve vašem okolí. Můžete jej použít k hojení starých lítostí a smutků. Vyhledává rozpory přetrvávající v mysli a pomáhá je integrovat do vaší duše. Onyx přináší nedocenitelný dar docházet k uvážlivým rozhodnutím. Ukotvuje těkavost svého majitele a zvyšuje schopnost sebekontroly.

 

Opál

Opál probouzí duševní a mystické vize. Podněcuje originální a dynamické tvůrčí síly. Dokáže pohlcovat i vysílat. Působí jako ochranný kámen, lze jej využít při cestě na nebezpečné místo. Vynáší na povrch osobní vlastnosti, které posléze mohou projít proměnou. Je dobrým pomocníkem pro pochopení své ceny a možností. Povzbuzuje spontánní rozhodnutí a umělecké sklony. V citovém životě je opál spojován s láskou, vášní, touhou a erotikou. Zesiluje city a uvolňuje zábrany. Opál má pozitivní vliv při léčbě Parkinsonově nemoci, infekcí a horeček. Blahodárně působí na oči, ledviny a pročišťuje krev.

 

Peridot

Peridot chrání lidskou auru. Je to účinný čistič, odhaluje přítomnost jedovatých látek na všech úrovních a neutralizuje je. Čistí mysl, spirituální i fyzické tělo. Otevírá, čistí a aktivuje srdeční čakru a čakru solar plexu (třetí čakra). Odstraňuje staré problémy, pocity viny nebo posedlosti a přináší poznání, že lpění na minulosti nepřináší nic dobrého. Potlačuje žárlivost, nelibost, lítost a zlost. Zvyšuje sebedůvěru a schopnost prosadit se bez agresivního jednání. S pomocí peridotu dokážete přiznat své chyby a poté pokračovat dál. Pod vlivem peridotu se mohou výrazně zlepšit všechny dosud problematické vztahy.

 

Perla

V taoismu, hinduismu a buddhismu symbolizuje „hořící perla“ naši vlastní moudrost. Perly jsou introspektivní drahokam, který povzbuzuje a napomáhá, abychom skutečně objevili své pravé já. Slouží jako ochranné talismany proti nežádoucím energiím. Perly mohou být využívány při manifestaci. Často se používají k řešení kožních potíží – jizvy, akné..

 

Pyrit

Pyrit je také známý jako bláznovo zlato díky svým lesklým žlutým krystalům. Tato kombinace při kontaktu s ocelí vytváří jiskry, které lze použít k zapálení ohně. Chrání před špatnou energií doma i na pracovišti. Stimuluje mysl a zlepšuje paměť. Posiluje funkci kardiovaskulárního systému, jelikož má v sobě potenciál pročistit kyslík procházející vaším tělem.

 

Rodonit

Rodonit přináší citovou rovnováhu. Navozuje pocit lásky a probouzí v mysli bratrství s celým lidstvem. Podněcuje, čistí a aktivuje činnost srdce a srdeční čakry. Pomáhá nositel dosáhnout nejvyššího možného potenciálu. Odstraňuje následky šoku a paniky. Rodonit hojí citová zranění a jizvy pocházející z minulosti. Kámen se vyznačuje silnou rezonanci se schopností odpouštět a dokáže odradit od pomsty.

 

Rodochrosit

Rodochrosit vnáší do života nezištnou lásku a soucit. Působí výborně na srdce a vztahy – pomůže zejména lidem, kteří se cítí nemilovaní. Tento krystal pomáhá srdci, jak se smířit s bolestí, aniž by se uzavřelo a jak se vyrovnat s odmítáním. Jemně vytahuje na povrch bolestné a potlačované city, čímž umožňuje, abychom jim porozuměli a nakonec je během citového uvolnění rozptýlili. Zlepšuje duševní a rozumové schopnosti. Zahání depresivní stavy a vnáší světlo do celého života. 

 

Rubín

Rubín dodává energii, rovnováhu a rázný přístup do života, avšak uvádí srdce do rovnováhy. Zlepšuje motivaci a pomáhá nasměrovat k realistickým cílům. Je skvělým štítem proti mentálním útokům a vysávání srdeční energie. Je jedním z kamenů hojnosti – pomáhá si udržet bohatství a nadšení. Zastavuje zlost a negativní energie. Pomáhá k překonání vyčerpání  a letargii. Odvádí z těla, krve a lymfatických tekutin jedovaté látky. Podporuje nadledvinky, ledviny a slezinu.

 

Růženín

Růženín je kamenem nepodmíněné lásky a nekonečného míru. Jedná se o jeden z nejdůležitějších krystalů pro srdce a srdeční čakru. Čistí a otevírá srdce na všech úrovních. Vnáší do něj vnitřní hojení a lásku k sobě samému. Má uklidňující a tišící účinek. Výborně poslouží ve chvílích traumat nebo krizí. Ideální kámen, pokud chcete přilákat lásku. V existujících vztazích obnovuje důvěru a harmonii a podněcuje projevy nezištné lásky. Vynikající kámen pro zdolávání krize středního věku.

 

Sagenit (Andělské vlasy)

Sagenit neboli andělské vlasy zajišťuje osvětlení duše a umožňuje její růst. Čistí a dodává energii vaší auře. Je to pomocník při astrálních cestách, věštění a dálkovém pozorování. Vytlačuje negativní energii a dovoluje minulosti odejít z vašeho života. Pomáhá často léčitelům, jelikož dokáže filtrovat negativní energii, ale zároveň podporuje energetické pole. Pro naladění duše funguje jako antidepresivum. Přináší úlevu od strachu a fobií. Pohlcuje jedovaté látky s obsahem rtuti z nervů, svalů, krve a trávicího traktu. Výborně působí při vyčerpání a nedostatku energie.

 

Serafinit

Serafinit otevírá možnosti samoléčby, umožňuje navázat spojení s andělskou říší a zároveň otevírat korunní čakru. Má očistný účinek na srdeční čakru, kterou otevírá lásce. Podněcuje k činnosti míchu, dokáže uvolnit svalové napětí v celém těle a pomáhá snižovat tělesnou hmotnost.

 

Serpentin

Serpentin pomáhá při meditaci a duchovních prožitcích. Pomáhá získat pocit kontroly nad vlastním životem. Vyrovnává mentální a emocionální nerovnováhu. Je považován za kámen, který zajišťuje dlouhověkost.

 

Sluneční kámen

Sluneční kámen vnáší do života radost a světlo, šíří kolem sebe pozitivní atmosféru. Pomáhá nabrat nové síly a energii. Umožňuje vašemu skutečnému já  zářit. Jedná se o alchymistický kámen, který nejen během meditací, ale i v každodenním životě přináší hluboké spojení se světlem a léčivou sílou Slunce. Kámen u sebe noste, pokud je pro vás obtížné říkat „ne“, krystal potlačuje závislost a napomáhá řídit si vlastní osud. Podporuje nezávislost a sílu. Účinný je při střídání ročního období, zejména projasňuje tmu dlouhých zimních večerů. Odstraňuje zábrany, potíže a zahání pocity selhání. Sluneční kámen udržuje rovnováhu všech orgánů.

 

Smaragd

Smaragd je kamenem inspirace a nekonečné trpělivosti. Propůjčuje životu vyrovnanost a integritu. Otevírá srdeční čakru a přivolává domácí štěstí a věrnost. Blahodárně působí na partnerské vztahy, které udržuje v rovnováze, a přináší přátelství. Jedná se o kámen moudrosti, přinášející bystrost úsudku a pravdu. Zvyšuje schopnost užívat si života plnými doušky a v celé jeho kráse. Pomáhá k výřečnosti při projevu vlastních názorů a podporuje dosažení vzájemného porozumění ve skupině. 

 

Sodalit

Sodalit je skvělým pomocníkem při meditaci, pomáhá porozumět aktuálním okolnostem vašeho života. Ruší elektromagnetické ruchy, lze jej položit na počítač, aby zamezil jejich vysílání. Přináší harmonii, solidaritu a podněcuje soudržnost. Podněcuje k racionálnímu uvažování, objektivitě a pravdě. Potlačuje návaly paniky, zvyšuje sebevědomí. Udržuje metabolismus v rovnováze a napravuje poškození způsobená nespavostí či ozářením.

 

Sokolí oko

Sokolí oko je jedna z forem tygřího oka. Povzbuzuje a posiluje tělo po fyzické stránce. Čistí energie základní čakry. Je velice účinné v odstraňování omezení, negativního myšlení a pomáhá pohlížet na všechny problémy v širší perspektivě. Zlepšuje činnost oběhového systému, střev a nohou.

 

Stichtit 

Stichtit povzbuzuje k tomu, abyste projevili své skutečné já a žili v souladu se smlouvou duše pro současný život. Tento kámen dokáže osvětlit a zmírnit emocionální problémy, které jsou příčinou poruch příjmu potravy, chorobné touhy po jídle nebo alergií. Pomáhá přeformulovat negativní emoce. Stichtit je kamenem odolnosti a zotavení, který napomáhá rekonvalescenci a novému naprogramování nervových spojení v mozku. Blahodárně působí na tzv. indigové děti vyznačující se hyperaktivitou anebo poruchou pozornosti.

 

Stříbro

Stříbro je jedním z nejznámějších a nejvzácnějších kovů. Využívá se již od pradávna k různým účelům. Přináší trpělivost a vytrvalost. Využívá se především s mnoha dalšími minerály, drahokamy – vlastnosti stříbra přitahují a udržují vlastnosti, které vyzařují. Je nosičem měsíční energie, zejména během novoluní a úplňku. Odráží negativitu.

 

Tanzanit

Tanzanit má mimořádně vysoké vibrace, zesiluje meditaci a navozuje velice hlubokou meditaci. Spojuje andělské říše, duchovní vůdce, nebeské mistry a Kristovo vědomí. Tento krystal je prospěšný, toužíte-li odhalit skutečné poslání, a blahodárně působí na přepracované lidi, harmonizuje výkyvy energie a pomáhá si udělat čas pro sebe. V emoční rovině překonává depresi a úzkost, nahrazuje je důvěrou a duševní rovnováhou. Je dokonalým kamenem pro vyřešení dilematu mezi hlavou a srdcem a učí, jak žít se soucitným srdcem a osvícenou myslí.

 

Topaz

Vibrační energie topazu přináší radost, štědrost, hojnost a pevné zdraví. Tradičně je znám jako kámen lásky a přízně osudu zajišťující úspěšné dosahování stanovených cílů. Je to vyrovnaný kámen se schopností empatie, který léčí, podněcuje, dobíjí, motivuje a uvádí do rovnováhy meridiány. Tento krystal přináší pravdu a odpuštění. Omezuje pochybnosti a nejistotu a dodává víru v univerzum. Nutí Vás důvěřovat si a jednat filantropicky ve snaze podělit se o své štěstí s ostatními a prozářit vše kolem sebe.

 

Turmalín

Turmalín čistí auru, odstraňuje bloky, rozhání negativní energii a je vynikající k harmonizaci čaker. Blahodárně působí na zahrady a rostliny, dokáže účinkovat jako přírodní insekticid. Je-li zakopán do země, urychluje růst obilí. Zvyšuje sebedůvěru a potlačuje strach. Ke svému nositeli přitahuje inspiraci, toleranci a porozumění. Uvádí do rovnováhy levou a pravou hemisféru mozku a uvádí proud myšlenek do rovnováhy. Je pomocníkem při léčení paranoidních stavů a dyslexie. Uvádí do rovnováhy mužskou a ženskou energii v těle.

 

Tygří oko

Tygří oko v sobě spojuje pozemskou energii s energií Slunce a navozuje stav vysokých vibrací a přesto uzemněných. Udržuje rovnováhu nižších čaker. Je to ochranný kámen proti nepřátelským myšlenkám a kletbám. Přináší integritu osobnosti a napomáhá dosažení cílů. Pomáhá se uzemnit a zakotvuje změny ve fyzickém těle. Vyrovnává činnost obou mozkových hemisfér a usnadňuje tím řešení dilemat a vnitřních konfliktů. Pomáhá řešit problémy spojené s neschopností uznat vlastní cenu a  rozeznat vlastní nadání a schopnosti. 

 

Tyrkys

Tyrkys je považován za nejúčinnější léčivý krystal, od nepaměti se využívá pro amulety. Je to očistný kámen, který rozptyluje negativní energii a odstraňuje elektromagnetický smog. Zajišťuje ochranu před znečištěním životního prostředí. Brání sebepoškozování. Pomáhá zachovat klidnou mysl a navozuje vnitřní klid. Pomáhá při vyčerpání, depresi a panickém strachu. Pomáhá proti virovým infekcím, působí detoxikačně a protizánětlivě.

 

Záhněda

Záhněda je jedním z nejúčinněji fungujících uzemňovacích a ukotvovacích kamenů. Jde o ochranný kámen se silným napojením na zemskou a základní čakru. Pomáhá v klidu a vyrovnaně překonávat obtížné situace. Dodává sílu při rozhodování. Záhněda nás učí, jak se rozloučit se vším, co již neslouží svému účelu. Duševně přináší záhněda úlevu od strachu, rozhání deprese a navozuje stav emocionálního klidu. Krystal záhnědy potlačuje noční můry a objasňuje význam snů. Dokáže jemně a citlivě rozehnat negativní city.