Údržba šperků

Buďte opatrní při čištění stříbrných šperků s připevněnými drahými kameny. Některé metody čištění, které fungují perfektně na stříbro, mohou poškodit vaše drahé kameny.

Doporučujeme následující postup čištění Vašich šperků, aby byly opět zářící a jako nové:

  • Pokud vlastníte ultrazvukovou čističku, použijte vlažnou vodu s trochou saponátu a nechte šperky čistit nejméně 3 minuty. Pokud ultrazvukovou čističku nevlastníte, nalijte vlažnou vodu s trochou saponátu do mísy a opatrně a důkladně šperky vyčistěte pomocí měkkého zubního kartáčku. Šperky opláchněte čistou vodou a osušte čistou utěrkou nebo kapesníkem.
  • První krok zbaví vaše šperky usazenin v záhybech a rozzáří kameny, nicméně to nemusí být dostačující pro dokonalé vyčištění stříbra. Následně tedy doporučujeme vyleštit stříbrné části vatou k cídění stříbrných a zlatých předmětů, např. AURON.
  • Po důkladném vyčištění doporučujeme aspoň na jednu hodinu vystavit kameny přímým slunečním paprskům, které vaše šperky nabijí energií.

PROFESIONÁLNÍ TIP

Pokud budete pracovat kdekoli v blízkosti dřezu nebo umyvadla, nezapomeňte jej zašpuntovat, protože šperky budou kluzké a obtížně se drží díky mýdlové vodě. Tento tip je zvláště užitečný, pokud se rozhodnete šperky opláchnout přímo pod kohoutkem. Neradi bychom, abyste o své poklady přišli.